Skauci Europy w Rawie Mazowieckiej
Home Ognisko Przewodniczek
Ognisko Przewodniczek
Zimowa Wędrówka Ogniska Przewodniczek PDF Drukuj Email
Wpisany przez Kinga Sekrecka   
niedziela, 26 marca 2017 08:59

W dniach 25-26.02.17r. siedem przewodniczek z Rawy Mazowieckiej udało się na wędrówkę. Miejsce, do którego dotarły to Święty Krzyż. Podczas tych dwóch dni spędzały czas na wędrowaniu, lecz nie tylko. Skautki gotowały obiad na ogniu, robiły bransoletki w ramach zajęć manualnych, słuchały konferencji oraz miały czas na porozmawianie o tym co się dzieje aktualnie u każdej z nich. Nie zabrakło również wspólnej modlitwy oraz uczestnictwa we Mszy Świętej.

galeria - Kinga Sekrecka

 

Więcej…
 
Letnia Wędrówka Ogniska Przewodniczek PDF Drukuj Email
Wpisany przez Kinga Sekrecka   
środa, 17 sierpnia 2016 16:49

W dniach 12.08.-15.08.2016r. Rawsko-Skierniewickie Ognisko Przewodniczek udało się na wędrówkę. Dziewczęta zawitały do Rdutowa Nowego w województwie wielkopolskim, gdzie serdecznie przyjął je zaprzyjaźniony ks. Krzysztof. Następnie po drodze do Starego Krakowa, który znajduje się w województwie zachodniopomorskim, harcerki pojechały do Skierniewic na ślub jednej z naszych przewodniczek, Marleny. Nad morze dotarły późną sobotnią nocą. Niedziela zaczęła się dla przewodniczek zaproszeniem na śniadanie, które dostały od Ojca Rafała i Ojca Piotrka, którzy ugościli je ciepło w swoich skromnych progach. Ten dzień spędziły na wędrówce plażą we wsi o nazwie Wicie. W drodze powrotnej do Rawy i Skierniewic, harcerki zahaczyły o Gdańsk, gdzie spędziły kilka chwil na zwiedzaniu miasta. Podczas całej wędrówki przewodniczki słuchały ciekawych konferencji, gotowały na ogniu, uczestniczyły w modlitwach oraz rozmawiały na różne tematy harcerskie i nie tylko. To był fantastyczny czas, który będą wspominały na długo. Zapraszam do obejrzenia galerii. :)

 

galeria - Kinga Sekrecka

 
Wiosenna Wędrówka Ogniska Przewodniczek PDF Drukuj Email
Wpisany przez Kinga Sekrecka   
wtorek, 19 maja 2015 08:07

16 maja 2015r. odbyła się wędrówka przewodniczek z ogniska bł. Natalii Tułasiewicz. Tematem przewodnim było hasło: ,,Jestem cała piękna''. Miejscem, do którego zawitały przewodniczki było Miasteczko Krwi Chrystusa. 5 dzielnych przewodniczek w swoim planie zawarło czas na modlitwę, rozmowę, jak i na wspólne gotowanie obiadu. Uczestniczyły także w ciekawej konferencji, która poprowadzona była przez jedną z sióstr Krwi Chrystusa.

 

 

 

 

 

 

 

galeria - Kinga Sekrecka

 
Ogólnopolska Pielgrzymka Przewodniczek 2014 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Kinga Sekrecka   
poniedziałek, 06 października 2014 22:28

W dniach 19-21 września 2014r. przewodniczki z Rawskiego Ogniska bł. Natalii Tułasiewicz pielgrzymowały do Sanktuarium Matki Bożej Loretańskiej w Piotrkowicach koło Kielc. Hasło pielgrzymki to: „Aby nie ustać w drodze…”. Wśród przewodniczek z Rawy pojawiły się także przewodniczki z Łowicza, Łodzi oraz Skierniewic. W pielgrzymce łącznie wzięło udział 9 przewodniczek.

galeria - Kinga Sekrecka

 

Więcej…
 
Przewodniczki - czerwony ślad i szaliczki! - Wędrówka Ogniska PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Borowiecka   
poniedziałek, 14 lipca 2014 20:17

4 lipca 2014 roku odbyła się wędrówka przewodniczek ze środowiska rawsko-skierniewicko-łowicko-łódzkiego należących do ogniska bł. Natalii Tułasiewicz. Tematem przewodnim naszego podróżowania była komunikacja z drugim człowiekiem i z Bogiem. Miejsce naszego stacjonowania znajdowało się w Świętej Puszczy w Olsztynie pod Częstochową. Towarzyszyli nam dwaj księża - ks. Stanisław i ks. Krzysztof, którzy służyli nie tylko nauką i siłą, ale także sakramentem komunii i spowiedzi. Po rozpakowaniu się i ognisku zapoznawczym (dołączyły do nas nowe druhny) nastąpił czas na sen.

galeria - Kinga Sekrecka

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345następnaostatnia»

Strona 1 z 5
Joomla themes free